Welltox Осврти | Цена

Welltox Осврти | Цена
5 (100%) 1 vote

Секој сака да се фали со својата исончана кожа, посебно во зима. Впрочем, голем дел од докторите препорачуваат да се излегува надвор и да се сончаме, што на телото му дава големи количини на витамин Д3. Но, овие придобивки од сонцето доаѓаат со цена. Доколу седиме премногу под сонцето, или поради фамилијарна историја, вашата кожа може да започне со формирање пеги или дамки, кои имаат потенцијал да се претворат во нешто опасно. На вашата кожа и треба заштита од сонцето и комплексно одржување. Поголем дел од луѓето преферираат да одат на дерматологист за пигментација и отстранување на пеги со ласери и хемиски третмани, кои не само што се премногу скапи, туку не се и ефикасни. За среќа, Welltox доаѓа во вашиот спас и ја чува вашата кожа здрава и заштитена.

Што е Welltox?

Welltox е клинички докажана крема за пеги, дамнки на кожата и пигментација. Ефектот на избелување на овој крем е потполно безбеден, не доаѓа од опасни хемикалии кои можат да се најдат во другите кремови кои можете да ги купите. Сега не треба да чувствувате совест поради вашите комплекси, бидејќи овој ефикасен продукт помага во елиминарењето на пегите и другите типови на пигментација. Ќе имате совршена кожа, што ќе ве направи да се чувствувате горди и ќе обожавате да се фалите пред пријателите и семејството.

Метод на дејствување на Welltox

Примарната причина позади ефикасноста на овој продукт се состојките кои се користат во процесот на производство. Најважната состојка која се користи е Амалан, кој е наречен од креаторите на Welltox како „конвертор на меланин“. Кога ќе забележите премногу пеги и природни дамки на вашата кожа, тоа е поради преголемата количина на меланин. Дополнителниот меланин е произведен за да ја заштити вашата кожа од штетните УВ зраци. Овие пигменти резултираат со пеги и дисколорации, кои ја прават вашата кожа да изгледа валкано и испукана. Амеланот ги неутрализира обојувањата и прави да имате соврешен тен.

Welltox ефикасно ги отстранува дамките од стареење, изгорениците, пегите, дисколорирањата од стари дамки кај средновечни и постари личности.

Кремот го превентира формирањето на тирозин, зема фермент од диоксифенилаланин и превентира секундарна пигментација.

Активните состојки кои се наоѓаат во кремот, пенетрираат длабоко во долните слоеви на кожата, го разградуваат меланинот и го превентираат неговото создавање.

Овој продукт ги регенерира оштетените клетки на кожата, и брзо ги снабдува со влага и хранливи материи.

Кремот е хипоалергенски и може да се користи за сите типови на кожа.

Состав на Welltox

 • Cordyceps sinensis – Истотака викан бисерот на Кинеската традиционална медицина. Оваа супстанца се наоѓа во Тибетската печурка наречена Кордицепс и се користи во ориенталната медицина од пред илјада и петстотини години. Според експертите, Welltox е најефективната алатка во борбата против имперфекции на кожата.
 • Женшен – Оваа супстанца работи како анти-стареечки агент со многу нутриенти, и помага во белеењето и тонирањето на кожата.
 • Ангелика – Оваа супстанца ја зголемува и стимулира циркулацијата на крв, ги изправува брчките и помага во избелувањето на кожата. Ова е најдобрата состојка против стареење.
 • Шафран – Оваа супстанца помага при сјајот на кожата.
 • Баи Жу – Оваа супстанца помага при избелувањето на кожата и борбата со кожни инфекции.
 • Ганодерма – Реиши или ганодерма е билка од Кинеската традиционална медицина и помага при намалување на кожни воспаленија, брчки, надуеност, радикални промени и регенерирање на клетки.
 • Арбутин – Ова е избелувачки агент кој испуште хидрокинон преку хидролиза, со што се блокира процесот на создавање на тирозин и го намалува производството на меланин.
 • Масло од рузмарин – Ова масло содржи есенцијални материи како што се калциум, железо, витамини и антиоксиданси, а овие својства го прават ова масло идеално за нега на кожа.
 • Хијалуронска киселина – Оваа супстанца задржува влага што значи дека ја штити кожата од дехидрација и влечи вода кон кожата. Се користи како навлажнувач за кожа.
 • Екстракт од сладунец – Овој екстракт помага да се изедначи тенот со превентирање на дисколорации во тенот.
 • Витамини Б12, Б6, Б1, Б2, Д, ЦЕ – Овие витамини ја штитат вашата кожа од штетните УВ зраци и токсини.

Другите компоненти се: епидермален фактор за растење, 19 вида амино киселини и други активни состојки.

Каде да купите Welltox во Македонија?

Заинтересираните потрошувачи можата да го купат овој чудесен продукт на официјалната веб страница. Покрај тоа што Welltox е нов во одделот на негување на кожата, креаторите се потрудија да понудат информации и бенецфиции од овој продукт на потенцијалните потрошувачи, што ќе помогне да ја направат најдобрата одлука. Потрошувачите што веќе го имаат порачано и користено сеуште не се заморени од промовирањето на неговите способности. Повеќе не треба да се грижите за дамките и пегите.

Која е цената на Welltox?

На веб страницата  чини околу 1990 MKD. Ова е намалена цена. Оригиналните трошоци на продуктот можат да достигнат до 3980 MKD. Цените варираат од една страница до друга. Варијацијата во цените може да настане поради многу фактори, како државата од каде што потрошувачот нарачува, држави кои го нудат продуктот, офлајн/онлајн продавници и политики на потрошувачи во различни земји. Се што треба да направите е да ја посетите нивната веб страница, да го кликнете копчето „нарачај“, да ги потполните информациите и да нарачате.

Можете да испратите барање за овој продукт со потполнуавње на контакт формата. Репрезентативец од тимот на компанијата ќе ви се јави за да ја потврдите нарачката. Ќе ви го испратат пакетот по пошта или курир, а потрошувачот плаќа штом ќе го добие продуктот.

Осврти на Welltox

Јованка, Дубровник

Ова е некое чудо! Слушнав за позитивните ефекти на Кинеската медицина, но дека за еден месец ќе добијам перфектна кожа – тоа беше неверојатно. Пигментациите целосно исчезнаа од моите лице и раце. Ви благодарам.

Викторија, Дубровник

Премногу сум ви благодарна! Пегите и дамките на моето лице, кои ги имав се од детсвото, исчезнаа засекогаш! Welltox е чудо, не е крем! Благодарам.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *