VaricoFix yorumlar | Fiyat

VaricoFix yorumlar | Fiyat
5 (100%) 1 vote

Sorun ne kadar küçük olursa olsun sağlık şakaya gelecek bir şey değildir. Bir sağlık sorununun olduğundan daha kötü ve daha büyük bir şey haline dönüşmesi çok kolaydır. Varisli damarlar da istisna değildir. Başlamak gerekirse, varisli damarların görüntüsü hoş değildir. Vücudun bir kısmında anlaşılabilir ve dikkat edilmezse diğer yerlere dağılabilir hatta komplikasyonlara sebep olabilir. Görüntü dışında, ağrı, şişlik, varisli damarlarla ilişkili rahatsızlık insanların deneyimlemek isteyeceği bir şey değildir.

Aşağıda aydınlatacağım gibi varisli damarlara sebep bir çok faktör var ama en çok göze çarpanı zayıf damarlanmaya yol açan vücuttaki valflerin yokluğu ve zayıflığıdır. Diğerleri ise:

 • Obezite: Obez insanlar ağırlıklarının damarlara yaptığı baskıdan dolayı varisi deneyimlemeleri daha muhtemeldir. Bu bir risk faktörüdür.
 • Yağ: Yaşlandıkça damarlar elastikiyetini kaybeder böylelikle de insanlarda varisli damarların oluşması daha olasıdır.
 • Hareketsiz yaşam tarzı: Günlük aktiviteler de buna katkıda bulunur. Uzun saatlerce oturmanız ya da ayakta durmanızı gerektirecek işler de sebep olabilir.
 • Hamilelik: Anne kalbi kendini ve bebeğini beslemek için daha çok kan ürettiğinden, hamilelik boyunca oluşan kan basıncı daha da yüksek olur. Bu ekstra kan varisli damarlara sebep olabilen basıncı arttırır.
 • Kalıtım: Evet, bu da bir etkendir. Varisli damarları deneyimlemiş ebeveynlere ya da büyük ebeveynlere sahip kişilerin çocuklarında, çocuk büyüdükçe gelişebilir.
 • Varisli damarlara sebep olan diğer şeyler de serbest kan dolaşımını engelleyecek şekilde dar kıyafetler giymek, az lifli beslenme şekli, topuklu ayakkabı giyme, uzun süreler boyunca bacak bacak üstüne oturma alışkanlığı, spor salonunda çok ağır kaldırmak ya da ağır işler ve kontraseptifler gibi hormon ilaçlarının alımıdır.

Yaşanan bazı semptomlar da şunlardır:

 • Etkilenmiş alanın şişmesi: Bunun sebebi damarlardaki baskının birikmesi ya da sürekli kaşımadır.
 • Donma: Bazı hastaların dediğine göre, hastalar hissiszlik ya da donma hissedebiliyorlar.
 • Ağrı: Damarlardaki baskı çok rahatsız edici olabiliyor ve özellikle de damarların dolaştığı yerlerde acı verici oluyor.

Kan birleşimi: Varisli damarlar sağlık açısından yaralayıcı olabilen kan akışında zorlanmaya sebep olabilirler. Bu da organlarda ve vücut kısımlarında düzgün işlememesine sebep olabilir çünkü hepsinin çalışması için yeterli miktarda kana ihtiyacı vardır.

VaricoFix Nedir?

Varicofix, varisli damarları ve alakalı sorunları yok edebilen eşsiz doğal içeriklerden oluşan bir jeldir. Cilde karşı hassastır ve varisin engellenmesi ve tropik ülserin tedavisi için uygulanabilir.

Üreticiler de tamamen doğal içeriklerden oluştuğundan hiçbir cilt tahrişi ya da yapış yapış cilt veya kıyafetleri lekeleme gibi diğer rahatsızlıklara sebep olmayacağını iddia ediyor.

VaricoFix Nasıl İşler?

 • Jeldeki aktif içeriklerbölgesel işlevinden dolayı ihtihaplanmayı ve şişmeyi azaltabilir.
 • Ayrıca cildin normal rengini düzenleyerek ve görünümünü geliştirerek tonik işlevi de görür.
 • En çok etkilenen kan damarları jelin işleviyle düzeltilir. Kan damarlarının duvarları güçlenir ve sıkılaşır.
 • Ayak soğukluğu ya da hissiszliği ve ağırlığı gibi diğer semptomları uzaklaştırır.

VaricoFix’in Bileşimi

Ürün, Heparin, Süleyman’ın mührü kök sapı özütü, Asya saksı güzeli, dağ tütünü, selvi kozası, tavşan kirazı, Sentalla Asyatika gibi doğal materyallerden oluşuyor.

 • Heparin: Kanın damarlarda ve atar damarlarda toplanmasını engelleyen bir antikoagülandır. Ayrıca kanın puhtılaşmasını da engeller.
 • Süleyman’ın mührü kök sapı özütü: Süleymanın mührü Kuzey Avrupa’da bilinen bir bitki çeşididir. Bir kanama durdurucudur bu yüzden de dokuları büzer ve damarların elastikiyetinin gelişmesine yardımcı olur. Bir yatıştırıcıdır ve toniktir yani ağrıyı dindirmeye yardımcı olur.
 • Asya saksı güzeli: sentella ya da sentella asyatika gibi isimlerle tanınır ve tıpta kullanılan bir bitkidir. Kronik toplardamar yetmezliği, sedef hastalığı, küçük yaralar ve varisli damarların tedavisinde kullanılır. İçindeki triterpernoidlerle ile fayda eder. En güçlü uyarıcılardan bir tanesidir ve etkilenmiş kan damarlarının durumunu iyileştirir.
 • Dağ tütünü: kökleri, kök sapları ve özütleri akne, çıban, ezik, vuruk, tahriş, ağrı ve yaraların tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Ağız yoluyla alınmaz, ciltten emilir. Ayrıca kan damarlarına fazladan sıvıların girişini engeller.
 • Selvi kozası: Kan damarlarının elastikiyetini artırmaya yardımcı olur. Özellikle hareketsiz yaşam tarzı olanların yüksek basınçlara dayanabilmesi için damarların gücünü arttırır.
 • Tavşan Kirazı: Herdemtaze olarak ta bilinen tavşan kirazı antienflamatuar bir ajandır ve damar tıkanıklığı tedavisinde kullanılır. Kan damarlarının tedavisinde de kullanıldığından dolaşım hastalıklarının tedavisinde de kullanılır.

VaricoFix’i Türkiye’de Nereden Satın Alabilirim?

Bu ürünü direkt üreticisinden ağ sitesini ziyaret ederek satın alabilir ve gerekli bilgilerin formunu doldurarak sipariş verebilirsiniz.

VaricoFix Türkiye’de Ne Kadar?

Bir tüp VaricoFix yaklaşık 129 TL’ye satın alınabilir . Ücret konuma ve satın alınan yerdeki para biriminin kur farkına göre değişiklik gösterebilir.

VaricoFix yorumlar

Diana Suciu

Hamilelik ve doğumdan sonra, bacaklarımda sorun yaşadım. Bununla kalmayıp sürekli ağrıyla birlikte damarlarım ön plana çıkmaya başladı. Bacaklarımın her yerinde toplar damarların bitiminde şişlikler vardı. Berbat görünüyorlardı. Doktora gittim ve varisli damarlara karşı bana bu jeli tavsiye etti. Her gün günde iki kez uygulamamı söyledi. İlk etkilerini 5. günden sonra gördüm. Damarlarların şişliği inmişti ve normalleşmişti. Bir aylık kullanımdan sonra ağrının da gittiğini farkettim ve ayaklarım artık şişmiyordu. Tedaviye devam ettim!

Maria Pupau

Bende varisli damarlar 2. evresindeydi. Bacaklarımdaki damarlar çok belirgindi, cilt kuruydu. Ayaklarım şişti ve hep ağrıyordu. Jeli bana kızım aldı, işe yaramasını gerçekten çok istedim.

Her gün günde bir kaç kez yaklaşık bir yıl kullandım. Sonuçlar beni şaşırttı. İlk fark edilen şey, cildin daha nemli ve sağlıklı hale gelmiş olmasıydı. Sonra ağrılar ve şişlikler zamanla yok olmaya başladı. Bir aylık kullanımdn sonra , toplar damarların şişliği inmeye başladı. Ben jeli kullanmaya devam ediyorum çünkü sonuçları gördüm ve mutlu oldum!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *