Hair Megaspray Осврти | Цена

Hair Megaspray Осврти | Цена
5 (100%) 1 vote

Дали вашата коса не изгледа, или не се чувствува исто како и порано? Не сте сами, бидеќи опаѓањето на косата е процес кој скоро секој ќе го помине пред да направи 50. Други проблеми како распукани врвови и генерална кршливост на косата се многу чести. Сепак, добрите новости се тоа што има голем број на начини со кои овие проблеми можат да бидат забавени и третирани, но со толку многу опции, тешко е да знаеме кои од нив функционираат а кои не. Има голем број на причини за проблеми со косата кои не се трајни, напишани подолу:

Недостаток на витамин А: Витаминот А е многу важен за вашата коса бидејќи дејствува на здравото растење на клетки, есенцијални за првилно растење на косата, додека истотака промовира производство на масла на вашиот скалп за да се ревитализира косата.

Недостаток на витамин Е: Еден од честите симптоми на недостаток на витамин Е се проблеми со косата, оттука, користење на подобра исхрана можеби е се тоа што треба за вашата коса да се врати во полн сјај. Витаминот Е честопати е потценет, но сепак е важен антиоксидант кој придонесува за здрав скалп со производство на подобар проток на крв. Ова ќе ги зацврсти корените на косата и фоликулите.

Воспаление на скалпот: Воспалението предизвикано од бактериски инфекции може да биде помогнато од едноставни антивоспалителни и антибактериски третмани, помаѓајќи да се запре и забави губењето на косата.

Накратко, ова се само од неколкуте причини за губењето на коса. Треба да биде утешително да се препознае дека едноставните третмани и суплементи може да се решението за многу проблеми, како што се испуканите врвови и кршливост на косата, опаѓање на косата и многу други.

Што е Hair Megaspray?

Hair Megaspray е нов спреј за коса кој е дизајниран специфично да ги таргетира проблемите со косата како испукани врвови, ослабена коса и опаѓање на косата. Спрејот комбинира состојки како што се авокадото, кокосово масло, витамин А, витамин Е и ланец од други состојки за кои е познато дека можат да помогнат при обновувањето на скалпот и заштитување во иднина од чести проблеми, како што е УВ светлината.

Метод на дејствување на Hair Megaspray

Спрејот е многу лесен за употреба. Треба да се испрска изедначено на косата и скалпот. Со вашите прсти, измасирајте го скалпот, бидејќи ова е местото кадешто треба да израсне здрава коса. Потоа, корисниците се советуваат да ја чуваат косата покриена најмалку 1 час, за правилно да се впијат состојките и да се постигне максимален ефект.

Доколку третманот се користи две недели, корисниците ќе започнат да искусуваат импресивни резултати. 90% од корисниците пријавуваат намалено опаѓање на коса по овој период, додека кај 95% од регистрираните корисници забележано е појака коса, а неверојатни 97% пријавуваат дека има намалување кај испуканите врвови.

Состав на Hair Megaspray

Како и обично, природата знае што е најдобро и овој спреј го истакнува овој факт за да направи овој продукт природен но многу ефективен. Со користење на повеќе состојки и витамини кои се добиени од природата, овој продукт е добро изработен и повеќеслоен продукт за нега на коса којшто ќе ги поправи, негува и заштити вашите коса и скалп, носејќи одлични резултати и одлични коментари.

  • Масло од чичак:

Маслото од чичак се добива од растението чичак кое е домородно во Европа. Маслото од чичак го негува скалпот, помага во борбата со првут и обезбедува подобра, поцврста основа за корените на косата, правејќи ја косата посилна и постабилна.

  • Арганово масло:

Аргановото масло, од Мароканското Арганово дрво, е толку корисно за косата и кожата, што е наречено „течно злато“. Аргановото масло е особено важна заштитна мерка која помага во борбата на косата која е лесно оштетлива од УВ светлина, ефективно создавајќи бариера од сонце која заштитува од УВ штета. Ова ќе и овозможи на косата да расте непрекинато од штетните УВ зраци, враќајќи го природниот сјај и нежност на косата.

  • Екстракт од кокос и авокадо:

Кога ќе помислиме на тоа низ што се поминува нашата коса, не е изненадувачки тоа што толку е оштетена. Една од погрубите активности е боењето на косата, но сепак, природните состојки како што се екстрактите од кокос и авокадо со нивните навлажнувачки и заштитувачки способности, и дозволуваат на нашата коса да се справи со потешкотиите од боењето на косата и да го врати нежниот допир и свилениот проток на косата коишто можеби се изгубени. Без разлика дали ја боите косата или не, овие екстракти носат само добри работи за вашата коса.

  • Масло од цимет и екстракт од ораганско чили:

Овие две состојки имаат важни антивоспалителни и антибактериски својства кои ќе допринесат за перфектно здрава и стерилна основа за раст на силна коса.

  • Екстракт од камилица и коприва:

Екстрактите од камилица и коприва беа вклучени во спрејот поради нивните омекнувачи и зајакнувачки способности, кои се препорачани за обоена коса.

  • Витамин А:

Недостатокот на витамин А е, како што кажавме претходно, многу честа појава кај проблемите со косата. Витаминот а ја стимулира јачината на корените на косата, што е неопходно доколку некој сака да има посилна и здрава коса.

  • Витамин Е:

Витаминот Е е важен витамин за фоликулите на косата и скалпот, којшто добива поголем проток на крв, со што станува поздрав и посилен. Недостатокот е често причина за проблеми со косата.

Каде да купите Hair Megaspray во Македонија?

Спрејот за коса може да биде нарачан преку веб страницата на производот  сепак, може да го најдете и на други маркети.

Цена на Hair Megaspray

Овој производ е на акција на половина цена, за 1990 MKD споредено со 3980 MKD претходно. Оваа цена можете да ја добиете само за ограничен период, со уште неколку пакети останати на веб страницата на Hair Megaspray

Осврти на Hair Megaspray

Неименуван доктор по Трихологија

„Секој човек, независно од полот, страда од некоја форма на губење на коса. Нашата околина, стресот на работа и лошата исхрана резултираат во понатамошни проблеми на кожата на нашата глава и коса. Ова води до избледување, губиток на јачина и волумен, зголемување во расцепување, кршење и губење на косата. Јас сум трихологист, и во мојот професионален живот имам испробано многу различни продукти за домажна употреба кои би можеле да им помогнат на пациентите да ја зајакнат нивната коса, да ја чуваат убава и здрава. Спрејот за коса Hair Megaspray е вистинско откритие! Природните состојки ефикасно ја регенерираат нежната, кршлива и оштетена коса. Клиничките тестирања на овој спреј ја докажуваат неговата ефикасност во борбата со ќелави места и губење на коса.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *