Goji Üzümü yorumlar | Fiyat

Goji Üzümü yorumlar | Fiyat
5 (100%) 1 vote

1980’den bu yana genel şişmanlık neredeyse ikiye katlandı. 2008’de 1,4 milyar yetişkinden fazlası aşırı kiloluydu. Bunların 200 milyondan fazlası iri erkek ve yaklaşık 300 milyonu da iri kadınlardan oluşmaktaydı. 20’lerinde ve üzerinde olan yetişkinlerin %30’u 2008’de aşırı kiloluydu ve düşük kiloya oranla aşırı kilo daha fazla insanın hayatına mal olmaktadır. Aşırı kilo ve kilo dünya çapında ölüm tehlikesi açısından beşinci sırada yer almaktadır. Her yıl aşırı kilolu ya a şişman olduğu için yaklaşık 2,8 milyon insan yaşamını yitirmektedir.Şeker hastalığının %44’ü, istemik kalp hastalığının %23’ü, %7’lik kısmı doldurmakta ve kötü huylu kilonun %41’i de aşırı kilo ve şişmanlıkla alakalıdır. 2011’de 5 yıldan kısa süre içinde 40 milyon gibi bir sayıdaki genç aşırı kiloluydu. Aşırı kilo önlenebilir bir şeydir.

Goji Üzümü Nedir?

Süper meyvelerden bir tanesidir. Bu böğürtlenler büyük miktarlarda mineral ve takviye gıdalar içerirler.  Himalayaların yaşlı vadilerinde gelişen bu böğürtlenler diğer şeylere oranla kat kat fazla hücre destekleyicileri içerirler. Böğürtlenler Çinko, Kalsiyum, Selenyum, Fosfor, Bakır ve Demir  gibi mineraller yönünden zengindir. Hastalıklarla baş etmeye takviye olan Germanyumun ana maddesidir. Himalaya/Tibet alanında yetiştirilmiş bitkilerin böğürtlenleri sağlıklı besin alımını sağlamaktadır. İsmi etimolojik başlangıç noktası biraz gizemli ama ‘gouqizi’nin bir çeşit söyleniş şeklidir. Meyvenin her ikisi de (Lyciumbarbarum ve Lyciumchinense) kışın yapraklarını döken 1-3 m. uzunluğundaki ağaç gövdeli devamlılığı olan bitkilerdir. L. Chinese Çin’in güneyinde yetiştirilir ve bir miktar daha kısa olabilir, L.barbarum ise kuzeyde yetiştirilir ve biraz daha uzun olabilir. Sadece Çin ile sınırlı kalmayıp, böğürtlenler Tibet ve Moğolistan’daki Himalaya’nın korumalı vadilerinde bulunan geniş bağlarında da yetiştirilmektedir. Yuvarlak kırmızı böğürtlenler bağdan tek tek yoplanmak yerine nazikçe silkelenerek toplanır ve dağılması önlenir. Doğal ürünler gölgede kurutularak korunurlar. Uzun sürelerdir kutlamalarda Tibet ve Himalaya bölgelerinde yenmektedir. Bu organik ürüne zenginlik göstergesi olduğundan ‘neşeli böğürtlen’ de denmektedir ve tahrik edici olduğu söylenmektedir.

The berries are nutritiously rich, containing beta-carotene, Vitamins C, B1, B2 and different vitamins, minerals, cancer prevention agents, and amino acids. Research shows the berries contain such supplements as isoleucine, tryptophan, zinc, press, copper, calcium, germanium, selenium, phosphorus, B6, and vitamin E.

 

Goji’nin İşleyişi

Şaşılacak içeriğiyle Leptin yani bulunmuş bir hormondur. Öncelikli kapasitesi açlıkla başa çıkmadır böylelikle bu hormondan ne kadar çok kanınızda varsa o kadar az acıkırsınız demek oluyor.

İçeriğinden dolayı bu böğürtlenler vücudunuzdaki leptin seviyesini arttırarak açlığınızı bastırır. Böğürtlenlerde bulunan lif suyla karıştığında karnınızı doldurur ve açlıkla başa çıkmanıza yardımcı olan bir reçele dönüşür.

Meyvenin diğer dikkat çekici etkileri şunlardır:

  • Goji meyvelerini seçen erkek ve kadınlar bir ayda 7-23 kilo veriyorlar
  • Böğürtlenler sağlınız için faydalı ve kio vermede etkili
  • Etkili Yağ Yakıcı
  • Kalp-damar sisteminizi güçlendirir. Harika bir antiseptik ve antioksidandır.
  • Kilo vermeye yardımcı olurken bağışıklığınızı da destekler

Goji’nin Yapısı

Sayısız karmaşık bitkisel takviye ve biyo flavanoidler içerir:

  • Betaine, karaciğerin kolin üretiminden faydalanır, sinir bozukluğunu dindirir, zihni açar, kas gelişimini artırır ve karaciğer yağlanmasına karşı korur.
  • Physalin, her türdeki lösemiye karşı güçlü. Hepatit B tedavisi için de kullanılmaktadır.
  • Solavetivone, Bulaşıcılar için yoğun bir saldırgan ve antibakteriyel bileşimdir.
  • Beta-Sitoserol: rahatlatıcı bir operatördür. Cinsel iktidarsızlık ve prostat büyümesini tedavi amaçlı kullanılır.
  • Cyperone: Düzenli atımı koruyan ve kalbe iyi gelen bir seskiterpendir. Serviks kanseri tedavisinin bir parçası olarak da kullanılır.

Türkiye’de Goji Üzümü Nereden Alınır?

Bu ürünü çevrimiçi satın almak istiyorsanız resmi sitesinden satın alabilirsiniz.

Goji’nin Ücreti

Ürünün gerçek fiyatı 198 TL’dir fakat sitedeki özel tekliflerle 99 TL’ye düşmektedir.

Goji Üzümü yorumlar

Değerlendirmeler iHerb’den alınmıştır (böyle ürünleri değerlendiren bir site).

Caerulea 

‘Goji meyveleri bağışıklık sistemini destekleyici ve bağışıklığı arttırıcı iyileştiren güçlü bir ajan. Vücuttan zehirli maddeleri atıyor, sindirime yardımcı oluyor, mide ekşimesi ve reflüyü enlliyor, mide bulantısı ve şişkinliği yatıştırıyor, gastrik ülseri iyileştiriyor, mide zarını dindiriyor, kolon yangısını azaltıyor, iyileşmeye yardımcı oluyor, eklemlerdeki kan akışını arttırıyor,kan şekerinin dengelenmesine yardımcı oluyor, insülin seviyesini düzenliyor, kan basıncını dengeliyor, trigliserid ve düşük dansiteli okside lipoproteini (kötü kolesterol) seviyelerini düşürken felce karşı koruyan yüksek yoğunluklu lipoproteini (iyi kolesterol) yükseltiyor, aterosklerosis ve periferik arter hastalığına karşı koruyor,beynin işleyişini geliştiriyor, vücuttaki antioksidan enzimlerin çalışmasını destekliyor ve serbest radikalleri  etkisiz hale getiriyor, kuru ve zarar görmüş cildi iyileştirip yatıştırıyor ve hatta kanser riskini bile azaltıyor. Bir böğürtlen maskesi ya da kesesi yaraları, ağrıları, çizikleri, burkulmaları, kesikleri, aşınmaları, incinmeleri, yanıkları, tahrişleri ve cildinizdeki akneden etkilenmiş alanları iyileştirmek için bölgesel olarak uygulanabilir. Cildinizin görünümünü geliştirir, ışıldatır hatta cilt tonunu düzenler, kızarıklığı, yankıyı, noktaları, düzensizlikleri ve ince çizgileri azaltır, erken yaşlanmanın önüne geçer, hücre yenilenmesini ve onarımını destekler ve eski yaralı hücrelerin yok olmasına yardımcı olur. Bu Tibet süper böğürtlenlerini seviyorum ve onları yulaf, granola, yoğurt, smoothie ve daha diğer bir çok tarife karıştırıyorum. Bağışıklık sistemini geliştirmek ve genel vücut sağlığını korumak isteyen herkese öneriyorum.’

 Veronica

‘Çay, kahvaltılık gevrek yada müsli kahvaltısı, tatlı veya sadece tek başına tüketin. Bir süre suda bekletilerek kolayca halledilebilen Cennet Dağı Goji’sine alışkın olanlara biraz kuru gelebilir. Paket oldukça büyük, yani organik böğürtlen miktarına göre fiyatı değerlendirince çok avantajlı!’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *