El-Macho Shqyrtime | çmim

El-Macho Shqyrtime | çmim
5 (100%) 1 vote

Mosfunksionimi erektiv, ose ED, është paaftësia për të arritur apo ruajtur ereksionin e penisit të përshtatshëm për marrëdhënie seksuale. Shkaqet e kësaj mund të përfshijnë sëmundjet kronike, mjekimet, konsumi i tepërt i alkoolit, qarkullimi i dobët i gjakut në penis, apo thjesht të qenurit shumë i lodhur.

Është e rëndësishme si për burrat ashtu dhe për gratë që të kuptojnë se ED nuk është aspak i rallë, shumica e studimeve sugjerojnë që të paktën 50% e burrave në SHBA përjetojnë një formë apo tip mosfuksionimi skesual të paktën një herë  në jetën e tyre. ED është një prej problemeve më të zakonshme seksuale të burrave i cili prek të afërsisht 140 milionë burra në mbarë botën.

Edhe pse ED është i zakonshëm, ai është ende stresues, dhe në një studim të bërë nga hulumtues ndërkombëtarë u zbulua që shumica e grave në lidhje me cilësinë e jetës së tyre e radhitën ED si më të rëndësishëm se infertiliteti, simptomat e menopauzës, mbipeshës, alergjive dhe pagjumësisë.

Në një seri grupesh fokusi, hulumtuesit zbuluan që kur u përballën me ED, gratë dhe partnerët e tyre ose e mohuan ekzistencën e problemit ose pranuan që kishin problem. Ky hulumtim tregoi që ka shumë ndryshime në mënyrën sesi gratë e pranuan problemin kur u përballën me të dhe sesi e mohuan atë.

Mosfunksionimi erektiv mund të shkaktojë shumë probleme personale tek pacientët, ku përfshihen:

 • Ndjenja faji në lidhje me mosfunksionimin e tyre
 • Nuk ndiheni tamam burrë, apo ‘humbisni burrërinë’
 • Trishtim nga kjo gjë
 • Vlerësim i ulët për veten
 • Ndjesi pasigurie
 • I zemëruar dhe agresiv
 • I frikësuar për t’iu afruar një partnereje të re seksuale
 • Shqetësohesh që nuk do jesh në gjendje ta kënaqësh partneren
 • Ke frikë të jesh intim me partneren
 • Ndjenja turpi

Në lidhje me partneren e pacientit, mund të shkaktojë shumë problem të tilla si:

 • Pasiguri për dashurinë e tij
 • Ndihesh se nuk je tërheqëse
 • Ndihesh fajtore që nuk je në gjendje ta bësh partnerin që t’i ngrihet
 • Ndihesh e mohuar/e padashur, nuk je e sigurt nëse partneri ju do më
 • Ndihesh pa ndihmë, nuk e di ku të kërkosh mbështetje
 • Shqetësohesh për shëndetin dhe mirëqenien e të dashurit
 • Konfuze/e zhgënjyer
 • E trishtuar për të, apo edhe për veten, për faktin që në shtrat nuk ka më një penis të ngritur
 • E frikësuar/e shqetësuar që ai ndoshta ka një lidhje të fshehtë

Shumë problem të tjera shkaktohen nga kjo sëmundje që po bëhet edhe më e zakonshme në këto kohë.
Blej El-Macho 50% zbritje*na oficjalnej stronie internetowej

Çfarë është El-Macho?

Kjo është një lloj medikamenti i ideuar për të luftuar mosfunksionimin erektiv. EL-Macho përfshin përbërës aktivë dhe të efektshëm të cilët funksionojnë duke shtuar qarkullimin e gjakut dhe duke stimuluar një ereksion të garantuar. Kjo përmirëson të gjitha aspektet e jetës tuaj seksuale, rrit disa herë potencën tuaj që nga përdorimi i parë, dhe ju jep një ereksion më të fortë dhe marrëdhënie seksuale më të gjata në kohë.

Ky produkt është krijuar pë rata që dëshirojnë të rritin forcën e tyre seksuale, të kenë një ereksion më të fortë për një periudhë më të gjatë, pë ata që dëshirojnë të iniciojnë marrëdhënien në çdo kohë, dhe për burra të çdo moshe.

Ky produkt karakterizohet nga një efektshmëri e lartë, siguron një ereksion të fortë dhe nuk ka efekte anësore në sistemin tuaj të riprodhimit. Përveç kësaj, ka një efekt pozitiv në shëndetin e përgjithshëm të burrit, duke i rivitalizuar trupin e tyre dhe duke larguar lodhjen.

Nuk përmban produkte të modifikuara gjenetikisht, shtesa sintetike, agjentë shijeje, apo ruajtës. Efekti i mundshëm fillon pothuaj menjëherë pas përdorimit të këtij suplementi.

Metoda e aplikimit të El-Macho

EL-Macho ndalon mosfunksionimi erektiv duke hequr qafe shkaktarin e tij kryesor; mungesën e gjakut në zonën e penisit duke ditur që gjaku është energjia e ereksionit. Përbërësit e EL-Macho rritin qarkullimin e gjakut dhe i zgjerojnë paksa enët e gjakut dhe kjo largon të gjitha efektet negative të mosfunksionimit erektiv dhe ripërtërin një ereksion të shëndetshëm të përshtatshëm për marrëdhënie të gjata seksuale.

Përmbajtja e  El-Macho

 • Glicinë

Glicina është vërtetuar që zgjeron enët e gjakut dhe bën që gjaku të arrijë më lehtë në zonën e penisit, dhe kështu mbështet një ereksion më të fortë dhe më të shëndetshëm. Kjo gjithashtu ndihmon në dimensionin seksual në rastet e stresit. Të qënurit i stresuar mund të ndikojë forcën tuaj seksuale, por glicina ka një efekt shumë qetësues në mendje, dhe kështu largon streset bashkë me efektet e tyre negative.

 • L- Argininë

Blej El-Macho 50% zbritje*na oficjalnej stronie internetowej
Kjo jo vetëm që kontribuon në zgjerimin e enëve të gjakut përkrah glicinës, por mund të rritë forcën tuaj edhe më tepër duke përmirësuar shëndetin e qelizave të spermës, numrin e tyre dhe cilësinë. Kjo gjë shton shumë pjellorinë tuaj, dhe në këtë mënyrë rrit shanset për të pasur pasardhës nëse po përpiqeni të bëni një bebe.

 • Magnezium

Magneziumi është mineral thelbësor për mirëqenien e përgjithshme të trupit. Ai është gjithashtu kritik për zgjerimin e enëve të gjakut në zonën e pelvisit, dhe kjo do të thotë që magnezi është një substancë e fuqishme në trajtimin e mosfunksionimit erektiv dhe të impotencës seksuale.

 • Ekstrakt i Guaranës

Ekstrakti i guaranës natyrore përmirëson sistemin e qarkullimit të gjakut, dhe kështu kontribuon në tre përbërësit e tjerë në përmirësimin e ereksionit. Ajo mund të funksionojë gjithashtu si afrodiziak. Afrodiziaku është një lloj medikamenti apo suplementi që mund të rritë dëshirën tuaj seksuale, duke ju bërë të dëshironi fort marrëdhënie seksuale duke stimuluar ereksione dhe dëshirën tuaj seksuale.

Ku ta blini El-Macho në Shqipëri

El-Macho mund ta blini nga faqja e tyre zyrtare në internet.

Në internet ka edhe shumë shitës të tjerë.

Çmimi i El-Macho

EL-Macho zakonisht kushton 9980 ALL por tani për një periudhë të shkurtër është në dispozicion për vetëm 4990 ALL.

Rishikimi El-Macho Shqyrtime

Jona,28, thotë:

“E bleva EL-Macho për bashkëshortin. Në fillim nuk donim ta përdornim, por pastaj ai pa një artikull në internet në lidhje me këtë produkt prandaj vendosëm që t’i jepnim një shans. Tani i kemi vendosur emrin “gjeneratori i kënaqësisë” për shkak të përmirësimeve që kemi parë nga përdorimi i këtij medikamenti të mrekullueshëm!”

Mark, 56, says:

“Mosha ime ka shumë problem potenciale, dhe për dikë në moshën time është shumë e rrezikshme që të marr medikamente seksuale. Kam dëgjuar që medikamente të tilla mund të shkaktojë problem të mëdha me zemrën dhe me qarkullimin e gjakut, prandaj trajtimi i sëmundjes time ishte punë shumë e vështirë. Por EL-Macho është vërtet i sigurt për të gjitha moshat për shkak se nuk ndikon zemrën apo tensionin, ai thjesht zgjeron paksa enët e gjakut. Për këtë arsye, është shumë i sigurt që të përdoret edhe nga dikush në moshën time. Më ndihmoi të rritja potencën time, dhe tani mund të ndihem sërish i ri!”


Blej El-Macho 50% zbritje*na oficjalnej stronie internetowej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *