Collamask Shqyrtime | çmim

Collamask Shqyrtime | çmim
5 (100%) 1 vote

Natyra ka mënyrën e vetë për t’i lodhur njerëzit. Është shumë normale që shenjat e plakjes të shfaqen tek njerëzit sidomos tek ata në moshë të madhe, por askush nuk dëshiron të duket i/e plakur. Të moshuarit ende dëshirojnë të ndihen të rinj prandaj marrin të gjitha masat e mundshme për t’u siguruar që shenjat e plakjes të tilla si rrudhat, dobësia e muskujve të fytyrës nëse nuk mund t’i eliminojnë të paktën t’i reduktojnë në minimumin e mundshëm.

Ekziston një sërë faktorësh që mund të shkaktojnë rrudhat dhe shenja të tjera të plakjes. Mes tyre përfshihen:

 • Të fjeturit me makijazh gjë e cila shkakton fryrjen poshtë syve dhe në pjesë të tjera të fytyrës
 • Mungesa e gjumit
 • Gjymi me fytyrë mbi shtrat bën që lëngjet të grumbullohen në fytyrë dhe kjo e bën fytyrën të jetë e zbehtë dhe me rrudha
 • Konsumimi i tepërt i kripës
 • Konsumimi i tepërt i alkoolit
 • Zhvendosjet e mëdha të muskujve të fytyrës si ngritja e vetullave apo heqja me zor e një puçre
 • Menopauza
 • Acarimi i muskujve afër fytyrës
 • Nxehja e lëkurës, lëkura e thatë e cila shkakton ekzemë dhe rrudha
 • Maskat e fytyrës që shtrëngojnë sytë
 • Përtypja e shpeshtë e çamçakëzit
 • Pirja e duhanit
 • Konsumimi i tepërt i sheqerit
 • Ekspozim i gjatë ndaj diellit
 • Përdorimi i tepruar i pajisjeve elektronike gjë e cila i bën përdoruesit të shohin poshtë për orë të tëra dhe kjo grumbullon lëngjet në fytyrë
 • Osteoporosis (dendësia e ulët e kockave)
 • Tensioni i lartë i gjakut
 • Stresi

Për të trajtuar rrudhat dhe problemet e tjera të lidhura me lëkurën mund të mbështeteni tek Collamask

Blej Collamask 50% zbritjeна официальном сайте

Çfarë është Collamask?

Maska e fytyrës Collamask është një formulë unike, pa kimikate dhe përbërës sintetikë të cilat mund ta dëmtojnë shëndetin tuaj. Kjo maskë kujdeset në mënyrë efektive për strukturën e lëkurës duke njomësuar dhe ushqyer të gjitha shtresat e saj. Kjo maskë është e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës.

Eleminon vijat e holla, njollat në lëkurë, rrudhat dhe përmirëson dukjen e lëkurës.

Mënyra e Funksionimit të Collamask

Maska e fytyrës Collamask stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinit: kur kjo maskë aplikohet në fytyrë depërton në mënyrë të efektshme në lëkurë dhe thithet prej shtesës së sipërme të saj. Inkurajon prodhimin e kolagjenit dhe elastinit të cilat veprojnë në zbutjen dhe largimin e rrudhave dhe vijëzave të lëkurës.

Përmirëson dukjen e lëkurës duke e tonifikuar atë në mënyrë të efektshme dhe duke i dhënë elegancën që vërtet e dëshironi.

Lëkura duket më e shkëlqyer dhe është më e shëndetshme kur hidratohet si duhet. Ky produkt ndihmon në rritjen e nivelit të lagështisë për ta ruajtur atë dhe për të mënjanuar humbjet e panevojshme në mjedis.

Kjo formulë unike bën një punë të përsosur në reduktimin e poreve të zgjeruara të lëkurës dhe kjo ndihmon në reduktimin e humbjes së ujit. Poret e zgjeruara të lëkurës e bëjnë lëkurën të duket e zbehtë.

Përbërësit e Collamask

Collamask përbëhet nga ingridientë natyralë si kolagjeni, argjila blu, një kombimin amino acidesh, acide alginike, vaji thelbësor i palmarose, betaina dhe vajra bimorë.

 • Kolagjeni: është proteinë më e bollshme në trupin njerëzor dhe mund të gjendet kudo, nga kockat tek muskujt, lëkura, tendinat, enët e gjakut, sistemi i tretjes. Kjo proteinë siguron forcë dhe mbështetje. Kolagjeni i pranishëm ndihmon në prodhimin e më tepër kolagjeni i cili i mban qelizat e lëkurës bashkë dhe forcon muskujt. Gjithashtu ndihmon në ripërtëritjen dhe riparimin e qelizave të vdekura të lëkurës.
 • Argjila blu: është përbërje natyrore e mbushur me shumë elemente dhe minerale si hekuri, kalciumi, nitrogjeni, argjendi, magnezi, bakri dhe zingu të cilat janë të dobishme për trupin. Kjo argjilë shkatërron bakteriet, largon toksinat e pranishme në trup, shkatërron dhjamin e tepërt, ndihmon në qarkullimin e gjakut, redukton humbjen e flokut dhe ndihmon në rigjallërimin e qelizve të lëkurës. Gjithashtu redukton madhësinë e qelizave.
 • Acidi Alkinik: është një polisakarid që gjendet në muret e qelizave të algave kafe. Kjo e thith ujin shpejt dhe si rrjedhim ndihmon në mbajtjen e lëkurës të hidratuar. Përdoret gjithashtu për shkak të funksioneve të saj që ruajnë ujin, duke reduktuar kështu sasinë e ujit që humbet nga lëkura.
 • Vajërat thelbësore të palmës rozë: këto përdoren gjerësisht për të ushqyer lëkurën dhe për të përmirësuar pamjen. Vepron si antiseptic, antiviral dhe vrasës bakteresh por ka edhe funksione hidratimi. Ky vaj nxirret me avull prej barishteve të thata tropikale.
 • Blej Collamask 50% zbritjeна официальном сайте
 • Betaina dhe vajrat bimore: Betaina është silfaktant që përdoret në produktet kozmetike. Redukton irritimin e shkaktuar nga disa substanca ionike dhe zotëron cilësi antiseptike për anën sanitare. Përdoren në produktet e kujdesit të lëkurës për shkak se redukton tensionin e sipërfaqes dhe kështu bën të mundur largimin e yndyrës dhe pluhurit nga lëkura. Por gjithashtu shërben edhe si njomësues, është shumë i butë prandaj përdoret edhe në sapunët dhe shampot për fëmijë.
 • Kombinim amino acidesh: Kombinimi i duhur i amino acideve ndihmon në trajtimin e lëkurës së lënduar nga brenda. Në mënyrë të natyrshme i sigurojnë lëkurës dhe indeve lidhëse lëndë ushqyese. Creatinina për shembull forcon lëkurën dhe siguron energji për të kryer aktivitetet e saj metabolike. Ky kombinim shëron qelizat e dëmtuara të AND-së dhe i mbron qelizat nga substancat e dëmshme. Glutamina rregullon ekuilibrin acid-bazë në lëkurë. Ndihmon në bërjen e lëkurës më të qëndrushme dhe redukton poret elastike.

Ku ta blini Collamask në Shqipëri?

Kjo maskë fytyrë mund të blihet direkt nga prodhuesi duke vizituar faqen e tyre në internet dhe duke plotësuar formularint, zgjidhni metodën e dërgimit dhe bëjeni pagesën kur të merrni produktin.

Sa kushton Collamask?

Çmimi i një tubeti Collamask është 4990 ALL.

Rishikimi Collamask Shqyrtime

Lindita

Sigurisht, pas 40 vitesh, lëkura nuk është më e njëjta; të tregohem e sinqertë, nuk e besoja që një maskë mund të më ndihmonte por tani dalloj efektin e COLLAMAS – fytyra ime duket më e freskët, ngjyra e lëkurës është më e mirë, rrudhat po bëhen edhe më të vogla. Jam shumë e lumtur.

Jona

COLLAMASK është maska më e mirë që kam provuar. Nuk kam rrudha të mëdha, por kam vijëzime të holla dhe ngjyra e lëkurës nuk është më e mira. Pasi fillova ta përdorja këtë produkt vijëzat u zhdukën krejtësisht dhe fytyra ime duket më e freskët saqë nuk dallohet që jam 30 vjeçe.

Blej Collamask 50% zbritjeна официальном сайте

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *