Collamask Осврти | Цена

Collamask Осврти | Цена
5 (100%) 1 vote

Природата има начин да земе нешто од луѓето. Нормално е да се појават знаци на стареење кај луѓето, но и во старост, никој не сака да изгледа така. Постарите луѓе сакаат да се чувствуваат младо, па ќе ги превземат сите можни мерки да се осигураат дека тие знаци како што се брчките и слабост во мускулите се, ако не елиминирани, сведени на минимум.

Има голем број на фактори кои може да доведат до брчки, од кои број еден е стареењето. Другите вклучуваат:

 • Спиење со шминка што предизвикува отекување под очите
 • Недостаток на сон
 • Лежење со лицето свртени кон креветот предизвикува течностите да се собираат на лицето, што може да предизвика лицето да биде бледо и избрчкано
 • Вишок на сол
 • Вишок консумирање на алкохол
 • Претерано искривување на мускулите на лицето, како што е кревање на веѓа или форсирање на образите.
 • Менопауза
 • Воспаление на мускилите блиску до лицето и кожата
 • Затоплување на кожата, сува кожа што може да предизвика екцем и брчки
 • Затегнати маски за очи
 • Џвакање мастика
 • Пушење
 • Преголема количина на шеќер
 • Предолга изложеност на сонце
 • Предолго користење на мобилни уреди кадешто корисниците се натерани да гледаат долу со часови, при што се собираат течности на лицето
 • Остеопороза (Ниска густина на коски)
 • Висок Притисок
 • Стрес

За да се ослободите од брчките и други проблеми со кожата, можете да сметате на Collamask

Што е Collamask?

Collamask е маска за лице со единствена формула, без синтетички хемикалии и состојки кои можат да бидат штетни по вашето здравје. Има ефикасен пристап кон кожата и ја обновува структурата на кожата со навлажнување и нега на сите слоеви од кожата. Пригодно е за сите типови на кожа.

Ги елиминира линиите, дамките на кожата и го подобрува изгледот на кожата

Метод на дејствување на Collamask

Го стимулира производството на колаген и еластин: Collamask, кога е нанесена, ефикасно пенетрира во кожата и е апсорбирана од горните слоеви на кожата. Помага при производството на колаген и еластин кои можат да ги израмнат брчките и линиите на кожата.

Го подобрува изгледот на кожата со ефикасно тонирање и ѝ ја дава елеганцијата што ја заслужува.

Кожата изгледа посветло и поздраво кога е правилно хидрирана. Овој продукт помага да се зголеми нивото на влажност и да се превентира непотребното губење на течности.

Оваа уникатна формула врши одлична работа при намалување на големината на порите на кожата што резултира со намалување на губењето на вода. Проширените пори прават кожата да изгледа бледо.

Компоненти на Collamask

Составена е од природни состојки како што се колаген, сина глина, комбинација од амино киселини, алгининска киселина, етерично масло од палмероса, бетаин и етерични масла.

 • Колаген: Ова е најизобилниот протеин во човековото тело и може да се најде насекаде, од коските до мускулите, кожата, тетивите, крвните садови, дигестивниот систем. Дава јачина и поддршка. Колагенот кој е присутен ќе помогне во лачењето на повеќе колаген којшто ќе ги штити клетките на кожата и ќе ги зајакне мускулите. Исто така помага во обновувањето и поправањето на мртви клетки од кожата.
 • Сина глина: Сината глина е природна состојка која е спакувана со многу елементи и минерали како што се железо, калциум, азот, сребро, манган, бакар, магнезиум и цинк кои се корисни за телото. Ги уништува бактериите, ги чисти токсините кои можат да се најдат во телото, ги уништува вишокот масти, помага во циркулацијата, го намалува губењето на косата и помага да се подмладат клетките од кожата. Исто така ја намалува големината на клетките.
 • Алганинска киселина: Ова е полисахарид кој се наоѓа во клеточните ѕидови на кафената алга. Брзо ја апсорбира водата, со што и помага на кожата да остане хидрирана. Исто така се користи поради своите хидрирачки способности и намалување на губитокот на вода од кожата.
 • Етерично масло од палмероса: Се користи широко за негување на кожата и подобрување на изгледот. Ова е антисептик, антивирално, антибактериско масло што исто така има хидрирачки способности. Се добива со дестилација на тропски треви.
 • Бетаин и етерични масла: Бетаинот се користи во козметички продукти. Ја намалува иритацијата која може да биде предизвикана од некои супстанци и има антисептички својства. Се користи во продукти за кожа бидејќи ги намалува водните тензии на површината со што дозволува да се измијат маслата и нечистотијата од кожата. Исто така е хидратант и се користи во бебешки сапуни и шампони.
 • Комбинација од амино киселини: Вистинската комбинација на амино киселини помага да се излечи оштетената кожа одвнатре. Тие природно носат хранливи материи до кожата и сврзното ткиво. Креатининот како пример ја зајакнува кожата и ја снабдува со енергија за да ги продолжи своите метаболитички активности. Исто така ја поправа оштетената ДНК во клетките и ги штити клетките од штетни супстанции. Глутаминот го регулира балансот база-киселина во кожата. Помага да ја направи кожата мека и ги намалува еластичните пори.

Каде да купите Collamask во Македонија?

Може да купите директно од произведувачите со посетување на нивната веб страница, со потполнување на формата за нарачка, одбирање на методот на достава и плаќање при достава на врата.

Колку чини

Цената на една туба на Collamask е околу 1990MKD. Цената може да варира во зависност од локацијата и девизниот курс од валутата од која нарачувате.

Осврти на Collamask

Линдзи

Секако, по 40тата година, кожата не е иста. Да бидам искрена, не верував дека некоја маска ќе помогне, но откако го видов ефектот на COLLAMASK – Моето лице изгледа многу посвежо, бојата на кожата е подобра, брчките се намалуваат. Многу сум среќна.

Јана

Collamask е најдобрата маска што ја имам пробано. Немам некои поголеми брчки, но имам некои линии, а бојата на мојата кожа не беше најдобра. Откако почнав да го користам овој продукт, линиите целосно исчезнаа, а моето лице изгледа толку свежо, што изгледам помладо од 30.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *