BustSize Осврти | Цена

BustSize Осврти | Цена
5 (100%) 1 vote

Во нашето модерно општество, се создава голем притисок врз жените: како изгледаат, како нивното тело изгледа, итн., и имањето на помали гради може да предизвика некои несигурности поради тоа како нашето општество функционира. Помеѓу многуте проблеми кои ги предизвикуваат малите гради се:

 • Кога ќе легнете, вашите гради целосно исчезнуваат.
 • Вашиот прекар во средно беше „Холандија“
 • Да не ги споменуваме оние „пилешки стекови“ кои можете да ги искористите за да направите илузија на деколкте. Пробајте и обајснете ги НИМ кога некој ќе ви го соблече градникот.
 • Понекогаш ви бараат лична карта. Бидејќи во регионот на градите потсетувате на 12 годишно момче.
 • Градниците кои треба да ги носите за да имате деколте на состанок се секогаш оние широки, исполнети градници кои сакате вашиот партнер да ги види.
 • Секс во гради. Слушате дека е нешто што може да се направи, но КАКО, останува мистерија за вас.
 • Кога ќе ставите тежина, мистериозно оди во секој дел од вашето тело освен градите.
 • Сте имале чудни моменти кога градите на некој дечко се поголеми од вашите
 • Спортските градници ви даваат мускули.
 • Оние „дводелни“ костими за капење? Секогаш ви треба еден број помали за горните.
 • Сакате да ги носите оние убави градници со чипка.. додека не сфатите дека сите ќе ја дознаат ВИСТИНАТА бидејќи не можете да ставите потполнки на прозирни градници.
 • Ве прекаруваа претседател на „Советот за мали цицки“
 • Ви дошло на памет дека ве собира во оние „градници“ за 4-годишници.
 • Животниот проблем ви е „просторот меѓу гради“ – кога носите отворена блуза и сите можат да го видат просторот меѓу вашите гради и градник бидејќи едноставно не можете да го исполните.
 • Некогаш потполнките ви се заплеткуваат во градникот, и изгледате како да имате гради во форма на брод.
 • Кога ќе го соблечете костумот за капење да се исуши, сите ви ги гледаат потполнките.
 • Отворените блузи се шега на вас.
 • Имате сомнеж дека на вашиот партнер нема да му смета доколку магично исполнете два броја.
 • Вашата помала сестра ви ги израсна градниците кога имаше 11 години.
 • Се откажавте од носење на фустани без прерамки. Секогаш кога ќе ги кренете рацете, паѓа.
 • На „Mad Men“ забава, никогаш не можете да бидете Џон Харис.
 • Прерамките секогаш се долги за вас, па треба да ги преуредувате. Секој. Пат.

Ова може да звучи смешно, но е вистински проблем.

Експерти на Светската Здравствена Организација (WHO) од 14 земји спроведоа клинички тестови на нов крем за зголемување на гради. Илјадници жени беа уверени дека резултатите и нивните поголеми броеви беа предизвикани од кремот.

Што е Bust Size?

Природен крем за зголемување на градите, со ништо освен природни состојки и докажани резултати на преку 95% од жените. Се користи за поправање на формата на градите и нивно зголемување.

Метод на дејствување на Bust Size

Резултате се појавуваат по 3-4 неделно постојано користење. После овој период, големината на градите се зголемува, формата станува кружна и извишена, а кожата станува поеластична и помазна.

Да бидеме подетални, работи на четири начини:

 • Ги зголемува вашите гради најмалку двапати. Ефикасните природни состојки работат на зголемување на вашите гради природно и без ризици.
 • Ги оформува и истакнува вашите гради да бидат кружни и перфектни.
 • Природните состојки во кремот го забавуваат процесот на стареење на вашите гради најмалку за 3 пати.
 • Ја омекнува кожата со отстранување на цврстината и тврдината и ги прави поеластични.

Состав на Bust Size

 • Дезоксимироестрол

Ова е најефективната состојка во продуктот во однос на зголемување на градите. Ова е фитоестроген или хемикалија добиена од билки која ги имитира биолошките процеси на женскиот хормон наречен естроген. Најпрво е изолиран од Тајванската билка Pueraria Mirifica во 60тите години, и се смета дека е одговорна за подмладувачките способности на растението. Дезоксимироестролот може да го оформи женското тело поради ефектот на имитирање естроген. Недостатокот на естроген во женското тело е главната причина за помали гради заедно со генетиката, но присуството на Дезоксимироестрол во телото може да биде замена за двете. Pueraria Mirifaca отсекогаш се користела за зголемување на градите поради тоа што содржи Дезоксимироестрол.

 • Екстракт од корен на Pueraria Mirifica

Како што е споменато претходно, ова растение отсекогаш се користело за зголемување на градите и корегирање на нивната форма. Екстрактот од корен на Pueraria Mirifica осигурува поголема количина на Дезоксимироестрол, со тоа придонесува за вие да имате перфектни гради.

 • Есенцијално масло од роза

Секој знае колку е важно есенцијалното масло од роза за негување на кожата. Но тоа што повеќето од луѓето не го знаат е тоа што ова масло најдобро е да се користи на кожата на градите, поради тоа што ги отстранува тврдината на кожата и обезбедува заштита од стрии по процесот на зголемување.

Каде да купите Bust Size во Македонија

Можете да го нарачате од официјалниот веб сајт

Или преку повеќе онлајн продавници.

 Цена на Bust Size

Чини 3980 MKD, но можете да го нарачате по ограничена цена од само 1990 MKD.

Осврти на BustSize

Жаклина, 24, вели:

„Формата на градите и цврстината се главните проблеми кои ги имав откако ослабев 10 килограми. Бев шокирана поради тоа што никогаш не требаше да ги кријам овие виснати цицки предтоа. Немав убави гради. За да го корегирам овој проблем, купував алишта со кои ги скривав. Бев тотално депресивна и вознемирена. Имам 24 години но моите гради изгледаа како да имам 30! Мајка ми ми подари Bust Size за мојот роденден. По еден месец моите цицки станаа како оние што може да ги видите на кориците на списанијата. Никогаш не верував дека ваква идеална форма може да биде постигната природно!“

Миа, 38, вели:

„Со годините, вашите усни и кожа стануваат да ги губат еластичноста и мазноста, а исто така и вашите гради. Моите гради беа многу виснати споредено со моите години, па дури имав и неколку стрии на нив. Откако го искористив Bust Size, чудесниот крем, се изненадив. По две недели, сите линии и стрии беа незабележителни, а моите гради изгледаа повеќе кружни. По еден месец, сите од моите пријатели ме прашуваа каде сум направила операција, и до ден денес, никоја од нив не верува дека користев само крем!“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *