Hondrocream Shqyrtime | çmim

Hondrocream Shqyrtime | çmim
4 (80%) 2 votes

Shpesh adoleshentët që janë duke u rritur shpejt dhe gjitarët përjetojnë dhimbjet e rritjes në nyjet e trupit. Nganjëherë këto dhimbje vijnë dhe ikin vetë, herë të tjera kërkohet vëmendje e veçantë mjekësore. Fatkeqësisht, kur njerëzit i dallojnë këto dhimbje preferojnë t’i injorojnë edhe kur ato bëhen të vazhdueshme dhe pastaj kalojnë në një gjendje më serioze. Kjo gjë njihet me emrin Osteokondrosis.

Osteokondrosis është një emër i përgjithshëm për çrregullime që prekin rritjen e kockave tek fëmijët dhe adoleshentët, por që mund të prekë edhe persona më të rritur. Ka simptoma të përgjithshme që shoqërohen me osteokondrosin të cilat janë:

 • Dhimbja: Një ndjesi e pakëndshme që zakonisht vjen kur dy kocka fërkohen fort me njëra-tjetrën. Kur pjesëb fërkohen edhe më tepër dhimbja bëhet edhe më e padurueshme.
 • Ënjtja: Kjo është simptomë e zakonshme për këtë sëmundje.
 • Simptoma të tjera përfshijnë bllokimin e nyjeve, daljen nga vendi të nyjeve, dobësi të nyjeve, ngurtësi të nyjeve dhe paaftësi për t’i strirë gjymtyrët si duhet.

Osteokondrosis është një emër i përgjithshëm që përdoret për disa sëmundje me të njëjtën natyrë të cilat prekin pjesë të ndryshme të trupit. Këto janë:

 • Sëmundjet artikulare: Këtu përfshihen ato sëmundje që prekin vithet, bryllat, gishtin e dytë dhe këmbët.
 • Fiseldisi: kjo sëmundje prek nyjet në shtyllën kurrizore
 • Sëmundjet jo-artikulare: prekin pjesët e tjera të skeletit përveç shtyllës kurrizore, vitheve, bryllave dhe këmbëve si për shembull thëmbrat dhe gjunjët.

Arthrosis nga ana tjetër, e cila është shumë e ngjashme me steokondrosis është një sëmundje degjeneruese e nyjeve kur veshja e kërcit që mbështjell nyjet gërryhet me kalimin e kohës. Është shumë e zakonshme të ndodhë në nyjet e gjunjëve, vitheve dhe shtyllës kurrizore. Kjo zakonisht shkaktohet nga përdorimi ekstrem i nyjeve gjatë punës së rëndë apo sporteve. Mbipesha, çekuilibri hormonal, mosha dhe operacionet e nyjeve mund të jenë gjithashtu shkaqe të Arthrosis. Simptomat janë shumë të ngjashme me ato që janë radhitur më sipër por kërkojnë shumë më tepër kohë që të demonstrohen.
Blej Hondrocream 50% zbritje*na oficjalnej stronie internetowej

Çfarë është Hondrocream?

Hondrocream është një formulë unike që eliminon dhimbjen që shkaktohet nga osteokondrosis dhe arthrosis, ndihmon ligamentet, nyjet dhe kërcet rigjenerohen dhe shkakton një efekt jetëgjatë në trajtimin e këtyre problemeve. Ai gjithashtu përmirëson pamjen e zonave të ndikuara. Ky krem përbëhet nga solucione natyrale dhe ekstrakte bimësh që janë përzgjedhur me kujdes për qëllimin e caktuar për të cilin është krijuar.

Mënyra e aplikimit të kremit Hondrocream

Mbani mend që kushtet e mësipërme të kockave mund të shkaktohen nga mungesa e gjakut në zonat e prekura. Kur aplikohet Hondocream bën që gjaku të qarkullojë në mënyrë më të fuqishme në zonat e prekura. Disponueshmëria e gjakut në këto zona përmirëson gjendjen e tyre.

Ky krem ka gjithshtu aftësinë që të lehtësojë pacientin nga dhimbja në zonat e prekura. Kremi bën që nervat në zonën e prekur të jenë pjesërisht të ndjeshme ndaj dhimbjes së shkaktuar nga kjo sëmundje.

Ësjhtë interesante që ky krem nuk ka asnjë efekt anësor dhe ka shumë përdorime – përdoret për trajtimin e gjunjëve, legenit, kyçeve, shtyllës kurrizore dhe këmbëve.
Blej Hondrocream 50% zbritje*na oficjalnej stronie internetowej
Kremi gjithashtu ndihmon në ripërtëritjen e kërceve.

E zakonshme mes pacientëve me osteokondrosis është pamundësia e lëvizjes për shkak të dhimbjes dhe ënjtjeve. Hondrocream ndihmon në rifitimin e lëvizjes.

Ai gjithashtu ndihmon në luftën kundër edemës dhe ul acarrimin në zonat e prekura.

Përbërja e Hondrocream

Hondrocream përmban përbërës natyralë si ekstraktet e specit të kuq, tupertinës dhe kamfurit, ekstrakt aeskulus, vaj esencial menteje dhe mentoli, vaj esencial eukalipti dhe bredhi.

 • Ekstrakti i specit të kuq: Speci i kuq është në gjendje që muskujt e lënduar t’i gjallërojë sërish, e bën zemrën të rrahë më shpejt dhe kështu rrit qarkullimin e gjakut në trup. Lehtëson dhimbjen dhe përcjell ndjesi më të mira përgjatë nervave.
 • Ekstrakti i turpentines: turpentine përdoret për frenimin e aktivitetit osetoklas në trup. Ky është gjithashtu një material bazë për materiale të tilla si kamfuri dhe metanoli të cilët janë gjithashtu përbërës të Hondrocream. Përdoret gjithashtu për të nxitur reagimin e trupit ndaj acarrimit.
 • Ekstrakti i kamfurit: kamfuri është stimulus dhe si rrjedhim lehtëson dhimbjen, është antismazmodik dhe si tillë parandalon grisjen e muskujve,vepron si anestetik duke lehtësuar dhimbjen dhe qetëson nervat. Kamfuri është gjithashtu edhe antineuralgjik që lehtëson dhimbjen që ndihet nga muskujt dhe ul acarrimet.
 • Ekstrakti i Aeskulit: edhe ky ka efekte kundër acarrimit, antioksiduese dhe detoksifikeuse.
 • Vaji esencial i mentes dhe mentoli: është vrasës natyror i dhimbjes, qetëson muskujt dhe largon tensionin.
 • Eukalipti: Vaji nga eukalipti është gjithashtu anti-acarrues, antispazmatik, dekongjestus dhe antiseptic sikurse ekstraktet e kamfurit.
 • Bredhi: Bredhi është substancë me efekte stimuluese që është në gjendje të sjellë gjak në sipërfaqen e lëkurës kur vendoset në zonat e prekura, ndihmon në qarkullimin e gjakut në këto zona. Gjithashtu lehtëson dhimbjen dhe qetëson muskujt.

Ku ta blini Hondrocream në Shqipëri

Hondrocream mund të blihet nga disa dyqane në internet meqë është bërë shumë popullor mes pacientëve që vuajnë nga osteokondrosis dhe arthrosis. Mund të blihet direct nga prodhuesit duke vizituar faqen e tyre në internet. Gjithë sa duhet të bëni është të plotësoni formularin me të dhënat e kërkuara, pastaj të zgjidhni metodën e dërgimit dhe më në fund të paguani kur t’iu sillet produkti. Produkti dorëzohet brenda 4-7 ditëve nga momenti i bërjes së porosisë.

Sa kushton produkti?

Një tubet Hondrocream kushton 4990 ALL. Çmimi ndryshon në varësi të vendit dhe kursit të këmbimit.

Rishikimi Hondrocream Shqyrtime

Një herë ndrydha kyçin e këmbës dhe doktorët më thanë që trajtimi do kërkonte një kohë të gjatë por isha më fat sepse mësova për HONDROCREAM dhe një javë më pas ligamentet e mia e morrën veten, dhimbja u largua, mund të ecja normalisht dhe të kthehesha në punë. Tani e gjithë familja ime e përdor këtë krem, ndihmon shumë me dhimbjen e shpinës dhe nyjeve. Është thjesht i mahnitshëm.

Shpina më dhimbte shumë. Kam osteokondrosis gjë e cila është tipike për moshën që kam. Gruaja ime e gjeti kremin në internet. Ky krem më shpëtoi – më përpara nuk mund të lëvizja dot në mëngjes, por tani gjithçka është mirë. Më e rëndësishmja është që dhimbja e shpinës u largua pa u munduar më tepër nga sa është e nevojshme.


Blej Hondrocream 50% zbritje*na oficjalnej stronie internetowej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *